sobota, 24 września 2016

Sitodruk informacje, zalety oraz zastosowanierakla sitodruk


SITODRUK PODSTAWOWE INFORMACJE

Druk sitowy to technika polegająca na ręcznym bądź mechanicznym przeciskaniu farby za pomocą specjalnie wykonanej matrycy to jedna z najstarszych metod druku, wykorzystywana przez ludzkość od wielu stuleci. Pomimo upływu lat sitodruk nie traci na popularności, a wręcz odwrotnie - dzięki wielu zaletom i zróżnicowanemu zastosowaniu metoda ta jest stale wykorzystywana, a zapotrzebowanie na tego typu usługi utrzymuje się na niezmiennie wysokim poziomie.

Sitodruk sprawdza się na wielu płaszczyznach. Najczęściej jest wykorzystywana do nadruków na dużych płaskich powierzchniach. Przy użyciu tej metody powstają między innymi plakaty, koszulki z napisami, odzież robocza z nazwą firmy czy torby z nadrukiem. Możliwości jego wykorzystania są bardzo duże, a to sprawia, iż większość firm zajmujących się usługami tego typu ma w swojej ofercie nadruki wykonywane tą metodą. O dużej popularności tej metody decydują jej zalety, do których niewątpliwie można zaliczyć wartości podane poniżej

SITODRUK NAJWIĘKSZE ZALETY

  • trwałość nadruku,
  • odporność nadruku na warunki atmosferyczne, pranie i czyszczenie oraz uszkodzenia mechaniczne,
  • możliwość drukowania skomplikowanych wzorów,
  • pełna gama kolorystyczna,
  • dobre nasycenie kolorów,
  • możliwość wykorzystania jakiejkolwiek tkaniny w dowolnym kolorze,
  • możliwość wykorzystania różnego rodzaju farb, takich jak brokatowe, metaliczne, świecące bądź fluorescencyjne.
Nie bez znaczenia jest fakt, iż powyższa metoda charakteryzuje się dużą szybkością wykonania, co przy dużej ilości zamówień jest sporym plusem. Dodatkową zaletą - bardzo docenianą wśród osób zlecających - jest stosunkowo niska cena, zwłaszcza przy dużym nakładzie. Zatem osoba, która potrzebuje koszulki z napisem bądź torby z nadrukiem w ilościach hurtowych powinna zdecydować się na tą metodę druku. Zasada jest prosta - im wyższy nakład przedmiotów z określonym nadrukiem, tym niższa cena jednostkowa. Przykładem niech będą papierowe torby z nadrukiem - przy zamówieniu około tysiąca egzemplarzy koszt produkcji jednej sztuki będzie kilkunastokrotnie niższy niż przy zamówieniach pojedynczych sztuk. W tym przypadku doskonale sprawdza się zasada, że im więcej, tym taniej.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza